niedziela, 5 kwietnia 2015

Badania Yoistyczne


 WITAJCIE :)

    Bardzo potrzebują pomocy fandomu yaoi. Ponieważ udało mi się uzyskać zgodę na pisanie licencjatu właśnie dotyczącego zagadnień yaoistycznych, liczę na to, że pomożecie mi uzyskać dane które pozwolą na stworzenie rzetelnego obrazu interesujących mnie kwestii. Będę ogromnie zadowolona jeśli odpowiedzi na pytania będą dłuższe, ograniczeń żadnych nie wprowadzam. ;)

   Jestem studentką ISNS Uniwersytetu Warszawskiego. Jako osoba zaangażowana w świat yaoi, wybrałam temat  licencjatu właśnie z tego zakresu. Interesuje mnie wpływ gatunku na pewne obszary życia osób interesujących się tą tematyką. Brak jest badań szczegółowych  tych zagadnień, a te które są, mogą nie oddawać polskiej rzeczywistości czy też być krzywdzące dla naszego rodzimego fandomu. Mam nadzieję, że będę mogła liczyć na Waszą pomoc i współpracę, tak aby otrzymać pełniejszy obraz w tym obszarze. Chciałabym prosić o podzielenie się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami w następujących kwestiach: • Kto wie o Twoich zainteresowaniach tematyką yaoi, a kogo nie informujesz o tym i dlaczego?
  •  Twój stosunek do gejów? Czy masz wśród swoich znajomych gejów? (na to pytanie  odpowiadają jedynie dziewczyny)
   •  Czy dziewczyny yaoistki traktują Was inaczej? (na to pytanie odpowiadają jedynie chłopcy)
   •      Dlaczego akurat ten gatunek  mang i anime?  Co daje ci yaoi?
   Dokończ zdanie
   •   Yaoi dla mnie to…
   •   Mój wiek… 
   • Jak długo interesujesz się yaoi?

      Ogromnie cenne będą dla mnie szersze opisy, czy też refleksje ogólne na ten temat. Zależy mi na każdej wypowiedzi. Forma jest dowolna- luźny opis zawierający te wszystkie elementy lub bezpośrednich odpowiedzi na podane kwestie. Jeśli uważacie za słuszne poruszenie jeszcze innych zagadnień również z uwagą zostaną potraktowane. W ramach badań zapewniam anonimowość i bezpieczeństwo, wystarczy określenie swojej płci i wieku. Nie znajdą się żadne informacji pozwalających na identyfikację wypowiadających się osób. Dane uzyskane podczas badań mogą być udostępniane na prośbę uczestników. 

   Dziękuje za pomoc i wszelkie uwagi 

   Kontakt ula.sikorska(małpa)op.pl lub chat https://www.facebook.com/ula.sikorska.77

   3 komentarze:

   1. O matko, świetny temat pracy! Aż Ci zazdroszczę, chociaż studiuję zupełnie co innego.
    Boję się, że z pozyskaniem grupy badanych do mojej pracy magisterskiej nie będzie łatwo. T.T

    http://cute-world-by-iris.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
   2. Świetnie piszesz! Zapraszam na mojego bloga. :) http://aleksandra-lajfstail.blogspot.com/

    Obserwuje i liczę na to samo. :)

    OdpowiedzUsuń