środa, 12 września 2012

Festiwal Kultury Koreańskiej 2012


Spóźnione parę słów o Festiwalu na którym byłam w ten weekend.

Z założenia impreza integracyjna, czyli przybliżenie kultury koreańskiej przeciętnemu przechodniowi w Łazienkach Warszawskich. Większość osób na tej imprezie to jednak nie byli przypadkowi ludzie. Sporo Koreańczyków, którzy specjalnie na tą okazję przyjechali z całej Polski, sporo ludzi interesujących się Koreą.

Kilka stoisk promocyjnych, kilka zabaw zaproponowanym przybyłym i cieszące się ogromną popularnością namioty z jedzeniem. Tam był tłum właściwie przez cały czas.
Głównym punktem całego przedsięwzięcia były występy w amfiteatrze na wodzie. Mieliśmy okazję podziwiać pokazy teakwondo oraz artystów ludowych z Korei i z Polski.
Taki kochany misz-masz żeby nikt się nie poczuł urażony. Coś w bonusie dla nas Polaków abyśmy poznali piękną muzykę i stroje koreańskie. Dla Koreańczyków i dla nas oczywiście także, polskie pieśni ludowe. To wszystko w atmosferze przyjaźni i wzajemnego zrozumienia różnic. Były jednak próby przeniesienia pewnych elementów na obce grunty. Niezapomniana "Szła dzieweczka do laseczka" w koreańskim wykonaniu- bezcenna.
Na zakończenie odbyła się loteria z bardzo cennymi nagrodami. Było sporo cennych fantów made in Korea. Czekamy na podobną imprezę za rok :)

Kilka fotek i filmik z występów artystów koreańskich


korean festival 2012 Warszawa przez martan07
6 komentarzy:

 1. Szkoda, że nie mieszkam w Warszawie, bo też z przyjemnością bym tam zajrzała :(

  OdpowiedzUsuń
 2. aż ci zazdroszczę,że tam byłaś :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Posłuchałabym sobie "szła dzieweczka..." po koreańsku. Weee a ja tak daleko byłam i nic nie wiedziałam :/ Ohh pewnie musiało być czadowo *.*

  OdpowiedzUsuń
 4. Oh, zazdroszczę ci, że tam byłaś *.* Jakbym mieszkała w Warszawie albo w okolicach to sama bym poszła, pomimo tego, że nie interesuję się Koreą aż tak bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Spodziewałbym się festiwali różnych kultur, ale nie Koreańskiej. To naprawdę coś rzadkiego, wartego uwagi. Chociażby przez specyfikę podchodzenia do różnych spraw przez ,,Ludzi Wschodu".

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze ciesze się na takiego typu wydarzenia. :) Fajnie, że nie zamykamy się na wschód. :)

  OdpowiedzUsuń