poniedziałek, 12 grudnia 2011

Magic Kitchen


za love dramą

"Yau jest odnoszącą sukcesy szefową kuchni. Jej restauracja znajduje się w lokalu o nazwie „Magic Kitchen”, ale bardziej przypomina ona mieszkanie niż restaurację. Matka zawsze opowiadała Yau o klątwie, ciążącej na ich rodzinie od 3 pokoleń, która sprawia, iż kobiety w ich rodzinie zawsze cierpią z powodu nieudanych związków. Bohaterka, przebywając w Japonii w sprawie udziału w programie „Król Kucharzy”, wpada na swojego byłego i dowiaduje się, że ma on zamiar poślubić jej najlepszą przyjaciółkę. Yau jest zazdrosna z tego powodu i zaczyna wykorzystywać swoje umiejętności kucharskie, aby wyrównać rachunki."

Próbowałam obejrzeć, niebiosa są mi świadkiem. Drażnił mnie język (kańtoński?), nie przyzwyczajona jestem widocznie, zaczęła nudzić fabuła, i tak po ponad godzinie nie doczekawszy przewidywalnego zakończenia spasowałam. Szkoda mi czasu było. :)

5 komentarzy:

 1. Akcja rozkręca się dopiero gdzieś od połowy ;) jednak masz rację, gdy ktoś nie jest przyzwyczajony do tego języka, to ciężko się ogląda tego typu produkcje. Tłumaczenie tego filmu było dla mnie frajdą, zwłaszcza gdy koło połowy pojawił się młody student i całował się z Yau :D tylko to nie był zwykły student :P więcej nie zdradzę.
  ~LadyDragonfly

  OdpowiedzUsuń
 2. LadyDragonfly witam w moich skromnych progach. :)Powiadasz, że trzeba dać szansę? To może kiedyś jeszcze raz spróbuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zajrzałam na Twojego bloga bo widziałam, iż komentowałaś nasze tłumaczenia ^^ to miłe gdy ktoś docenia naszą pracę:)jestem mile zaskoczona Twoim blogiem, gdyż znajduję tu dużo rzeczy, które są mi bliskie :) życzę powodzenia w jego prowadzeniu :)
  ~LadyDragonfly

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki i pewnie wiesz jak mobilizują takie słowa.:) Ja staram się doceniać Waszą ciężką pracę i ze szczerego serca podziwiam. Dajecie tyle radości ludziom :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Staramy się :) czasem jest ciężko ale robimy na przekór sobie. Próbujemy dawać z siebie 150% ale nie zawsze nam wychodzi. Teraz zbliża się sesja więc blog może na jakiś czas zwolnić. ale będziemy wszystko nadrabiać :)
  ~LadyDragonfly

  OdpowiedzUsuń